Powidz: modlitwa o pokój

Parafia pw. św. Mikołaja w Powidzu otrzymała relikwie św. Jana Pawła II, które uroczyście wprowadzono w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, podczas Nocy Świętych, której głównym bohaterem był papież Polak.

Relikwie pierwszego stopnia (relikwie krwi) św. Jana Pawła II przedstawiciele parafii z wikariuszem ks. Marcinem Maciejewskim odebrali w przeddzień Dnia Papieskiego w Krakowie i przywieźli do Powidza z wezwaniem, by jako wspólnota, wzorem świętego papieża, nie ustawali w drodze do świętości. Wezwanie to ponowiono podczas tegorocznej Nocy Świętych, kiedy przypomniano życie i nauczanie papieża Polaka, a zwłaszcza jego wołanie o pojednanie i pokój, którego – jak przyznał proboszcz parafii ks. Alfred Lewicz – tak bardzo w tych trudnych czasach nam potrzeba.

Z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią w uroczystości wzięła udział ograniczona liczba parafian. Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych proboszcz parafii odmówił modlitwę o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata, a na zakończenie spotkania modlono się Apelem Jasnogórskim, zawierzając całą wspólnotę Niepokalanej Matce Kościoła.

7 listopada 2020