Powidz: skupienie Żywego Różańca

W święto Matki Bożej Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca, 7 października, w parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu odbył się dekanalny dzień skupienia Kół Żywego Różańca. Po części konferencyjnej i Mszy św. ulicami Powidza przeszła tradycyjna procesja światła z rozważaniami i modlitwą różańcową.

Spotkanie rozpoczęła konferencja maryjna wygłoszona przez proboszcza parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie ks. Mariusza Koronowskiego, który przypomniał, że gdy ludzie odchodzą od Boga, w tym samym momencie przestają też cieszyć się darem pokoju. „Orędzie fatimskie nic nie straciło na aktualności. Widząc ile jest nieszczęść wokół nas, ile przemocy, ile wojen, jesteśmy świadomi, że Matka Boża i do nas mówi: odmawiajcie codziennie różaniec, codziennie” – podkreślił ks. Koronowski dodając, że „mój różaniec to nie ten, który otrzymałem na Pierwszą Komunię św. i teraz jest schowany do szuflady – piękny i błyszczący – ale to ten, który pomaga mi – przez modlitwę –  niczym po sznurze, wznosić się ku niebu”. Po wysłuchaniu konferencji była możliwość podzielenia się świadectwem mocy różańca świętego, której doświadczamy w codziennym życiu, również jako modlitwy wstawienniczej.

Centralnym punktem dnia skupienia była Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Alfreda Lewicza, proboszcza powidzkiej parafii, podczas której kapłan poświęcił różańce dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.  Po Mszy św. uczestnicy spotkania razem z mieszkańcami uczestniczyli w tradycyjnej procesji światła ulicami Powidza, połączonej z rozważaniami i modlitwą różańcową.

11 października 2022