Powidz, Zagórów, Kleczew – mistrzowie!

I wszystko jasne. W sobotę 11 kwietnia odbył się finał VI Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej w piłce halowej. Zwycięskie drużyny pojadą na Ogólnopolskie Mistrzostwa LSO o puchar KnC.

Tegoroczne rozgrywki miały nieco zmienioną formułę. Fazę finałową poprzedziły eliminacje rozgrywane w Inowrocławiu, Kiszkowie i Murowanej Goślinie.  Po raz pierwszy mistrzostwa patronatem honorowym objął Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Dariusz Urbański – burmistrz Murowanej Gośliny i Tadeusz Bąkowski – wójt Kiszkowa. Obaj panowie kibicowali finałowym rozgrywkom wspólnie z bp. Krzysztofem Wętkowskim, który reprezentował Prymasa.

W mistrzostwach wzięły udział ogółem 73 drużyny, z których 18 najlepszych – po sześć w każdej kategorii wiekowej: ministranci, lektorzy młodsi i starsi – awansowało do ścisłego finału. Mecze o pierwsze miejsce poprzedził krótki koncert orkiestry dętej OSP w Murowanej Goślinie. Po jego zakończeniu i odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęły się emocjonujące mecze o pierwsze miejsca. W kategorii ministrantów zwyciężyła drużyna z parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu. Wśród lektorów młodszych najlepsza okazała się drużyna z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Zagórowie. Natomiast w kategorii lektorów starszych najlepsza okazała się drużyna z parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Kleczewie. Te trzy zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą archidiecezję w Ogólnopolskich Mistrzostwach LSO w piłce halowej o puchar KnC – ogólnopolskiego czasopisma dla ministrantów i lektorów, które zostaną rozegrane w dniach 1-2 maja w Elblągu. Do udziału osobiście zapraszał Michał Bondyra z KnC. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację mistrzostw – rodzicom, księżom, opiekunom i zawodnikom.  Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Wyniki:

Lektorzy starsi: