Powstał gnieźnieński ośrodek Spotkań Małżeńskich

Od kilku lat na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej (zazwyczaj w CEF) organizowane są warsztaty-rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych i niesakramentalnych. Dzięki temu doświadczeniu udało się sformować grono własnych animatorów, co z kolei pomogło w stworzeniu samodzielnego gnieźnieńskiego ośrodka Stowarzyszenia Spotkań Małżeńskich.

Formalnie ośrodek powstał 2 września 2023 roku. Wraz z nim powołano zarząd, który będzie funkcjonować przez najbliższe 4 lata, a w którego skład wchodzą: Mirosława i Andrzej Trojanowscy – liderzy, Anna i Grzegorz Pietrzak – zastępcy liderów, Jarosław Kamper – skarbnik oraz Małgorzata Kamper, Ewa i Dominik Piotrowscy – członkowie zarządu. Od początku działalności „Spotkań Małżeńskich” w naszej archidiecezji zaangażowani są księża: ks. Sławomir Rachwalski i ks. Wojciech Rzeszowski, którzy współprowadzą rekolekcje i otaczają je duchowa opieką. Na spotkaniu wyborczym została przedstawiona wizja rozwoju inicjatywy oraz omówiono najważniejsze tematy na najbliższy czas. „Naszym celem jest ciągły rozwój i służba, która będzie odpowiedzią na potrzeby małżeństw, narzeczonych i par żyjących w powtórnych związkach. Chcemy być wsparciem dla każdego, kto poszukuje trwałych i harmonijnych relacji małżeńskich oraz rodzinnych” – mówi ks. Wojciech Rzeszowski.

Najbliższe rekolekcje dla małżeństw już na początku października 2023 w CEF w Gnieźnie.

Szczegóły >>> TUTAJ

10 września 2023