Profilaktyczny obóz zimowy

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie po raz kolejny zorganizowała w Dusznikach Zdroju ferie zimowe pod nazwą: „Śnieżne zabawy Maksia – profilaktyczny obóz zimowy”. Wzięło w nich udział 30 dzieci i młodzieży z Gniezna wraz z pięciorgiem opiekunów.

Obóz odbył się w dniach od 27 stycznia do 3 lutego. Zdaniem uczestników bardzo cenne były chwile spędzone z rówieśnikami, codzienne szusowanie na nartach i zajęcia socjoterapeutyczne. Miła atmosfera, ośnieżone stoki narciarskie, smaczne jedzenie, ciekawe zajęcia i zabawy przyczyniły się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego podczas ferii zimowych przez dzieci i młodzież. Wyjazd odbył się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu ze środków otrzymanych od Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach Konkursu: „Organizacja wypoczynku wakacyjnego (w okresie ferii zimowych), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym, w ramach profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień”.

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego

6 lutego 2020