Prymas mówi „ksiądz”

Abp Wojciech Polak wziął udział w projekcie Salezjańskiej Grupy Medialnej „200 słów na 200-lecie urodzin św. Jana Bosko”. Codziennie na Youtube prezentowane jest jedno słowo na dobranoc. Prymas wylosował „ksiądz”.

Zasady są bardzo proste. Salezjanie poprosili internautów, by zaproponowali słowa, które kojarzą im się ze św. Janem Bosko. Ze wszystkich propozycji wybrali dwieście. Od stycznia, przez dwieście dni, osoby związane z rodziną salezjańską losują jedno słowo i przez półtorej minuty wokół niego budują krótką refleksję. Pomysłodawcy chcieli w ten sposób przybliżyć postać założyciela salezjanów tym, którzy go nie znają, a tym, którzy znają, pokazać go z innej strony. W projekcie wziął udział także abp Wojciech Polak. Nagranie zrealizowali salezjanie z Lądu. Prymas wylosował słowo ksiądz. Co powiedział?

12 lutego 2015