Prymas prosi o modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego

„Dzisiaj wobec Was, Siostry i Bracia, wyrażam moją serdeczną wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar nowego biskupa pomocniczego. Dzieląc się z Wami radością z nominacji biskupiej ks. dr. Radosława Orchowicza, gorąco proszę wszystkich archidiecezjan o modlitwę w jego intencji. Niech będzie jako biskup – jak wskazuje nam papież Franciszek – blisko Boga na modlitwie, blisko współbraci w pasterskim posługiwaniu, blisko kapłanów, którzy są naszymi najbliższymi współpracownikami i blisko świętego ludu Bożego, blisko Chrystusowej owczarni.  A sam Pan niech sprawi, aby wzrastał na tej drodze bliskości” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w komunikacie, który czytany będzie w najbliższą niedzielę w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej.

28 stycznia 2022