Prymas u księży seniorów

Abp Wojciech Polak spotkał się z kapłanami mieszkającymi w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów. „Ma Ksiądz Prymas w naszym domu solidne zaplecze modlitewne dla posługi, którą niedawno rozpoczął w Kościele gnieźnieńskim” – mówił dyrektor ADKS ks. prałat Krzysztof Stawski.

Metropolita gnieźnieński odprawił Mszę św. w domowej kaplicy, a później razem z księżmi seniorami zjadł śniadanie. We wspólnej modlitwie i posiłku uczestniczyły także posługujące w domu siostry elżbietanki oraz pracownicy świeccy. W wygłoszonej podczas Eucharystii homilii abp Polak wskazał m.in. na krzyż, który – jak mówił – jest szczególnie bliski ludziom w sędziwym wieku. „To właśnie krzyż otwiera nas na Chrystusa, a także na drugiego człowieka i dodaje odwagi, by pozwolić prowadzić się innym i powierzyć się Bogu, który zawsze jest blisko nas przez drugiego człowieka” – podkreślił. W czasie spotkania Prymas zwiedził dom i oficjalnie otworzył nową salę telewizyjno-rekreacyjną, w której księża seniorzy będą mogli spotkać się, by porozmawiać, posłuchać muzyki i obejrzeć TV. Zwiedził  również przydomowy ogród kwiatowy – dumę mieszkańców – z którego na pamiątkę otrzymał bukiet.

BK
Fot. M. Łakomska CSSE