Prymas w Skokach

Abp Wojciech Polak przewodniczył w Skokach uroczystościom odpustowym ku czci patrona parafii św. Mikołaja. Wspomnienie biskupa z Miry było okazją do rozmowy z dziećmi o adwentowym przygotowaniu do świąt i dobrych uczynkach.

Prymas Polski odwiedził Skoki w niedzielę 7 grudnia, dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Mikołaja Biskupa. W czasie Mszy św. odpustowej, rezygnując z tradycyjnej homilii, rozmawiał z dziećmi o patronie ich parafii, adwentowym oczekiwaniu na narodzenie Jezusa i dobrych uczynkach, które stanowią ważny element przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zachęcał dzieci, ale także ich rodziców i wszystkich obecnych, by to przygotowanie nie skupiało się wyłącznie na tym, co zewnętrzne, materialne, ale by dotyczyło wnętrza człowieka, jego serca. A przygotowujemy się – mówił do najmłodszych abp Polak – poprzez modlitwę, życie sakramentalne i troskę o drugiego człowieka. Udzielił też dzieciom błogosławieństwa i obdarował każde z nich słodkim upominkiem. W czasie wizyty w Skokach Prymas Polski spotkał się także z członkami miejscowego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Fot. W. Wylegalski

9 grudnia 2014