Prymas zaprasza na Dzień Życia Konsekrowanego

Zaproszenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka do uczestnictwa w obchodach Dnia Życia Konsekrowanego 2015.

Kochani Bracia i Siostry Życia Konsekrowanego

Bardzo serdecznie zapraszam Was do udziału w Uroczystościach Dnia Życia Konsekrowanego w dniu 2 lutego br. w Katedrze Gnieźnieńskiej. O godz. 9.45 podejmiemy najpierw wspólną modlitwę do Świętych, którzy są założycielami Waszych wspólnot i osobistymi patronami w życiu. Przywieźcie ze sobą ich relikwie, jeśli to możliwe. O godz. 10.00 rozpoczniemy Mszę św., której będę przewodniczyć i wygłoszę homilię. Podczas tej Eucharystii będziemy prosić dla Was wszystkich o łaskę wiernego i hojnego serca, o nowe powołania do życia konsekrowanego, ale przede wszystkim wspólnie dziękować za te szczególne dary, jakie Bóg złożył w Was i Waszych wspólnotach. Niech odnowienie ślubów i przyrzeczeń zakonnych umocni Was na drodze powołania.

Jednocześnie przesyłam Wam słowa najserdeczniejszych życzeń: wewnętrznego umocnienia w Panu, duchowej radości i pokoju w prostocie życia. Niech Ewangelia, dar proroctwa i nadzieja ożywiają całe Wasze życie: modlitwę, relacje wspólnotowe, prowadzone dzieła i wszystkie charyzmaty, jakie pielęgnujecie dla dobra życia i odnowy Kościoła. Ufam, że Wasze starania o to, aby czynić Kościół domem i szkołą komunii, staną się istotnym wsparciem i radością dla wszystkich, a szczególnie dla ludzi młodych, poszukujących Boga i Jego świadków. Wszystkich proszę o modlitwę w Waszej intencji i sam o niej zapewniam.

Z braterskim pozdrowieniem i pasterskim błogosławieństwem

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński