Przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego

W środę 27 stycznia na Jasnej Górze rozpocznie się cykl spotkań w ramach przygotować do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozważania skupione będą wokół Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła. Transmisja kolejnych spotkań na kanale YouTube Jasnej Góry.

W tym roku mija 55. rocznica tego wydarzenia, które papież Paweł VI nazwał aktem religijnym najwyższej rangi, a św. Jan Paweł II, jako pierwszy papież pielgrzym, potwierdził go na Jasnej Górze podczas swojej pierwszej wizyty apostolskiej w Polsce.

Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Wyszyńskiego dokonał zawierzenia 3 maja 1966 roku. W akcie określono dwa cele tego oddania – ubezpieczenie Kościoła na drugie tysiąclecie chrześcijaństwa i przekazanie nienaruszonej wiary kolejnym pokoleniom Polaków.

Tematem pierwszego spotkania będzie Kościół. Do dyskusji zaproszono bp. Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy i Annę Rastawicką, świadka życia i posługi Prymasa Tysiąclecia. Transmisja inauguracyjnych rozważań, jak i kolejnych spotkań → TUTAJ

Organizatorami cyklu są: Jasnogórski Instytut Maryjny, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i oddział w Częstochowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

26 stycznia 2021