Przed obozem stypendystów FDNT

Już za miesiąc Gniezno będzie po raz kolejny gospodarzem wakacyjnego obozu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tym razem do miasta św. Wojciecha, na zaproszenie Prymasa Polski, przyjadą studenci. O wymiarze duchowym, ale i logistycznym przedsięwzięcia rozmawiali 6 czerwca w gnieźnieńskiej kurii przedstawiciele FDNT, proboszczowie gnieźnieńskich parafii i bp Radosław Orchowicz.

Obecni byli m.in.: ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu FDNT, ks. Łukasz Nycz, członek zarządu FDNT oraz odpowiedzialny za fundacje i stypendystów w archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Wydarzenie wspierają m.in.: marszałkowie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, prezydent Gniezna, starosta gnieźnieński, samorządowcy z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej, a także służby, których reprezentanci spotkali się tego samego dnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Tym samym domknięto wielomiesięczne przygotowania, których owocem będzie ośmiodniowy stypendialny obóz (8-15 lipca) pod hasłem „Powrót do źródeł”. Organizatorzy spodziewają się nawet 650 studentów z całej Polski, którzy oprócz modlitwy, formacji i integracji poznają historię i kulturę piastowskiej ziemi. Będą m.in. na Ostrowie Lednickim, w Powidzu, Kruszwicy, Biskupinie i Polach Lednickich, gdzie odnowią chrzcielne przyrzeczenia.

Już dziś zapraszamy na Mszę św. inaugurującą spotkanie stypendystów 9 lipca o 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej. Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W programie są również koncerty m.in. 13 lipca na Placu św. Wojciecha u stóp katedry wystąpi zespół i chór FDNT. Ponadto w niedzielę 14 lipca stypendyści odwiedzą gnieźnieńskie parafie, by dzielić się świadectwem i podziękować za okazane wsparcie. Będzie również możliwość ugoszczenia ich w swoich domach na niedzielnym obiedzie.

6 czerwca 2024