Przedświąteczne spotkanie

Ponad 80 braci z Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej wzięło udział 15 grudnia w przedświątecznej pielgrzymce do grobu i relikwii św. Wojciecha. Była to także okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń.

Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej przewodniczył i homilię wygłosił bp senior Bogdan Wojtuś, świętujący w tym roku 30. rocznicę sakry biskupiej. Po zakończeniu liturgii wszyscy przeszli do gnieźnieńskiego Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, gdzie przełamano się opłatkiem i złożono sobie świąteczne życzenia. Spotkanie było także okazją do podziękowania biskupowi seniorowi za jego życzliwość i duchową opiekę jaką zawsze otaczał Towarzystwo św. Wojciecha. Zwracając się do braci bp Wojtuś prosił, by z jeszcze większą mocą i zapałem wnosili Bożego ducha w coraz bardziej zsekularyzowany świat, pozostając wiernymi Chrystusowej Ewangelii i wzorem patrona św. Wojciecha dając tej wierności odważne świadectwo. We wspólnej modlitwie braciom towarzyszyli: ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz i kustosz gnieźnieńskiej katedry oraz asystent kościelny bractwa ks. kan. Tomasz Głuszak.

Fot. J. Misterski

16 grudnia 2018