PWSD: dzień skupienia

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się 12 grudnia dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Przyjechało ponad 40 młodych ludzi. Podczas konferencji, wspólnej modlitwy i pracy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda kleryckie życie od środka.

Skupienie prowadził ojciec duchowny w PWSD ks. Tomasz Trzaskawka wspólnie z klerykami V i VI roku. Tematem rozważań był fragment Księgi Wyjścia mówiący o Bogu objawiającym Ludowi Wybranemu swoje imię „Jestem, który jestem”. Pojawił się także temat miłosierdzia w kontekście zainaugurowanego właśnie w polskich diecezjach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Uczestnicy skupienia pracowali w czterech grupach tematycznych: kręgu biblijnym, grupie pomocy biblijnych, malarskiej i teatralnej. Uczestniczyli także w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z rachunkiem sumienia i możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a na zakończenie w Mszy św. pod przewodnictwem wicerektora seminarium ks. Macieja Olczyka. Mieli również okazję spróbować seminaryjnej kuchni i posłuchać świadectwa jednego z alumnów. Kolejny dzień skupienia zorganizowany zostanie w okresie Wielkiego Postu.

Fot. kl. K. Idczak

13 grudnia 2015