PWSD: już w sutannach

Dziesięciu alumnów III i IV roku gnieźnieńskiego seminarium przyjęło i nałożyło sutanny. Obrzęd obłóczyn – tak bardzo symboliczny i wzruszający dla całej wspólnoty – odbył się podczas wieczornych nieszporów sprawowanych w ostatnią niedzielę października.

Nabożeństwu przewodniczył rektor PWSD ks. Przemysław Kwiatkowski w asyście ojców duchownych: ks. Tomasza Trzaskawki i ks. Pawła Rybaka. Homilię wygłosił ks. Paweł Kiejkowski, wykładowca dogmatyki w gnieźnieńskim seminarium, który zaprosił tych, którzy mieli przyjąć sutannę, do życia w pełni, do otwarcia się na towarzyszenie innych osób oraz bycia blisko ludzi i ich problemów. Klerykom w tym szczególnym momencie towarzyszyli także księża profesorowie i kapłani z parafii. Po przyjęciu sutanny alumni wyrazili gotowość do pozbycia się nawyków starego człowieka, życia pośród świata jako dzieci światłości oraz pragnienia ofiarnej służby kapłańskiej. Znajdując się w połowie formacji seminaryjnej są oni zaproszeni nie tylko do zmiany zewnętrznego stroju, ale przede wszystkim do zmiany serca oraz jeszcze bardziej gorliwego pogłębiania relacji z Jezusem.

Sutannę przyjęli

• Michał Bogusiewicz – parafia pw. św. Doroty w Dusznie