PWSD: pytania nie tylko na Adwent

Jak młodzi widzą przyszłość Kościoła? Czego w nim nie rozumieją? Co ich boli? Co budzi obawy? Co chcieliby zmienić? Pytania te padły w sobotę 11 grudnia w gnieźnieńskim seminarium duchownym podczas adwentowego dnia skupienia dla młodzieży męskiej. Na zaproszenie seminarium odpowiedziało kilku chłopaków. W czasie spotkania mieli okazję posłuchać konferencji ojca duchownego seminarium ks. Andrzeja Nowickiego, uczestniczyli w warsztatach oraz spotkali się z klerykami w mniej oficjalnej atmosferze. Obok luźnych rozmów był też czas na poważniejsze tematy jak choćby przyszłość Kościoła. Czy trapiące go kryzysy i pogłębiająca się polaryzacja społeczna faktycznie doprowadzą do jego końca? I jak w dzisiejszym rozpędzonym i stechnologizowanym świecie żyć i głosić Ewangelię. Młodzi mieli okazję posłuchać opinii innych, jak i sami się wypowiedzieć. Na koniec wspólnie z klerycką wspólnotą uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zorganizowano pod nieco prowokacyjnym i zakończonym znakiem zapytania hasłem „Kleryk – gatunek zagrożony wyginięciem?”

Fot. PWSD Gniezno
11 grudnia 2021