Pyzdry: dzień skupienia Towarzystwa św. Wojciecha

W sobotę 8 października dwudziestu braci Towarzystwa św. Wojciecha Regionu Gniezno uczestniczyło w dniu skupienia w kościele klasztornym w Pyzdrach. Była to również okazja do uroczystego włączenia w szeregi stowarzyszenia trzech kandydatów z Wrześni i Nowej Wsi Królewskiej.

Do grona braci dołączyli: Janusz Rogowski z parafii pw. Świętego Ducha we Wrześni, Mieczysław Świt z parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni oraz Zenon Stajkowski z parafii pw. św. Andrzeja w Nowej Wsi Królewskiej. Przyjęcia nowych braci dokonał ks. Tomasz Głuszak – asystent kościelny Towarzystwa św. Wojciecha, który sprawował Eucharystię wraz z ks. Ryszardem Kopczyńskim, miejscowym proboszczem. Po Mszy św. brat Michał Koralewski podzielił się świadectwem wiary w kontekście pobytu w Medugorje. Następnie brat Marek Sobczak przedstawił postać, dzieło, kult oraz wymowę miejsc związanych z św. Andrzejem Bobolą. Na zakończenie części ascetycznej bracia wysłuchali przesłania ks. Głuszaka, który przybliżył teologię, historię i znaczenie modlitwy różańcowej dla duchowego wzrostu człowieka, w oparciu o list apostolski Rosarium Virginis Mariae, którego 20. rocznica opublikowania mija w tym miesiącu.

Po wspólnym posiłku bracia zwiedzili historyczny młyn holenderski – świadek przełomu XIX i XX wieku będący turystyczną atrakcję Pyzdr. Na zakończenie dnia skupienia wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o dar pokoju dla świata.

Fot. Towarzystwo św. Wojciecha

9 października 2022