Raczyn: parafialny obóz

Już po raz szósty parafia pw. św. Józefa w Raczynie zorganizowała wakacyjny obóz dla dzieci na zakończenie wakacji. Dwadzieścioro ośmioro uczestników uczestniczyło w zajęciach sportowych i artystycznych oraz grach trenowanych. Nie zabrakło też katechezy.

Obóz odbył się w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym położonym w lesie nad jeziorem w Smerzynie. Jego zorganizowanie było możliwe dzięki wsparciu darczyńców ze szwajcarskiej parafii w Bülech oraz pomocy parafian z Raczyna. W wypoczynku kończącym wakacje uczestniczyło dwadzieścioro ośmioro dzieci z parafii, siedmiu dorosłych opiekunów i czwórka młodych wolontariuszy pod duszpasterską opieką proboszcza parafii ks. Sławomira Rachwalskiego. W programie znalazły się różnorodne zajęcia: warsztaty plastyczne, warsztaty zumba dance, dwa razy przeprowadzono też grę terenową zwaną geocaching opartą na technologii GPS. Dzieci pod opieką ratownika korzystały z plaży nad jeziorem oraz przygotowały storyboardy – piracką mapę skarbów. Uczestniczyły też w katechezie, której tematyką i celem było lepsze poznanie tajemnic Eucharystii.

13 września 2018