Radiowcy na dniu skupienia
Pracownicy Radia PLUS uczestniczyli 22 listopada w Gnieźnie w dorocznym dniu skupienia. Jego zwieńczeniem była Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski, który przypomniał, że zadaniem dziennikarzy katolickich jest przede wszystkim służba prawdzie.
Do miasta św. Wojciecha przyjechali przedstawiciele stacji diecezjalnych PLUS-a z całej Polski. W czasie spotkania mieli okazję m.in. skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz zwiedzić katedrę gnieźnieńską. Wysłuchali również konferencji głoszonych przez księży związanych z rozgłośnią oraz wzięli udział w panelu dyskusyjnym nt. bycia człowiekiem wierzącym i jednocześnie związanym z mediami.
Jak podkreślił abp Wojciech Polak, jednym z najważniejszych zadań stojących przed dziennikarzami katolickimi, ale i tymi pracującymi w mediach świeckich, jest służba prawdzie – jej odkrywanie, poznawanie i wreszcie odważne i wierne przekazywanie innym w duchu miłości. Zadaniem mediów katolickich jest także głoszenie Ewangelii – wszelkimi możliwymi sposobami, tak by docierała do jak najliczniejszej rzeszy słuchaczy. I wreszcie upominanie się i przypominanie światu o ubogich, wykluczonych, poranionych przez życie, których głos bez pomocy mediów jest najczęściej niesłyszalny.
Radio PLUS to porozumienie stacji diecezjalnych, których jest obecnie siedemnaście. Sieć tworzy dwanaście podmiotów kościelnych – archidiecezje: gdańska, warszawska, gnieźnieńska, krakowska, łódzka, szczecińsko-kamieńska, warmińska oraz diecezje: legnicka, radomska, koszalińsko-kołobrzeska, zielonogórsko-gorzowska oraz Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. Jak informuje ks. prałat Paweł Gronowski, dyrektor Radia PLUS Gniezno, według najnowszych danych rozgłośni słucha każdego dnia 780 tysięcy słuchaczy co skutecznie przyczynia się do „wspierania misji ewangelizacyjnej biskupa lokalnego” o czym mówi preambuła koncesji na nadawanie programu społeczno-religijnego. Jak dodaje, Radio PLUS poprzez szeroką ofertę programową, przy zachowaniu elementu komercyjnego jakim jest dobra muzyka, trafia do ludzi nie tylko uformowanych duchowo i religijnie, ale także do zagubionych i poszukujących świata wartości.
BK
Fot. Arch. Radio PLUS