Ręką, głową, okiem, uchem i sercem…

…czyli katecheci w Adwencie. Na warsztatach metodycznych i dniach skupienia, zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny w Gnieźnie, przygotowywali się duchowo i praktycznie do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Spotkania odbyły się tradycyjnie w czterech rejonach archidiecezji gnieźnieńskiej i realizowały konkretny program adwentowego przygotowania nauczycieli religii archidiecezji gnieźnieńskiej. Na warsztatach metodycznych prowadzonych przez Agatę Wilczewską z Bydgoszczy nauczyciele mieli okazję wykonać własnoręcznie bożonarodzeniowe kartki metodą qullingu na igle, na grzebieniu oraz huskingu. Z kolei w soboty przed pierwszą i drugą niedzielą adwentu w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie, Seminarium Duchownym Księży Salezjanów w Lądzie, w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, wzmacniali swoją duchową kondycję pod kierunkiem: ks. Pawła Kiejkowskiego, ks. Radosława Kaźmierskiego, ks. Radosława Orchowicza oraz ks. Wojciecha Rzeszowskiego. Wygłoszone konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia z homilią, spowiedź święta, spotkanie przy kawie oraz kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież ze wspólnoty wincetyńskiej z siostrą Anną, szarytką z Gniezna – to wszystko złożyło się na przeżywanie adwentowego dnia skupienia w licznej wspólnocie katechetycznej. Program adwentowych przygotowań nauczycieli religii mógł poruszyć serca i ręce, oczy i uszy adresatów. Miał on wymiar praktyczny i duchowy, a wszystko po to, by wciąż z odwagą „Iść i głosić” , jak zachęca hasło rozpoczętego wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego.

Fot. Arch. Wydział Katechetyczny

5 grudnia 2016