Rekolekcje dla katechetów

W pierwszych dniach wakacji (27-28 czerwca) w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla nauczycieli religii pod hasłem: . „Posłał swe słowo, aby ich uzdrowić”, które poprowadził ks. Marcin Modrzyński. Rekolekcje zorganizowali: Dzieło Biblijne Archidiecezji Gnieźnieńskiej i  Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

W trakcie dwudniowych rekolekcji katecheci wsłuchiwali się w Słowo Boże oraz odkrywali obecność Boga w swoim życiu. Na czas rekolekcji złożyły się m.in.: Eucharystia, konferencje, modlitwa Liturgią Godzin, spowiedź święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, jak również dzielenie się słowem Bożym podczas pracy w kręgach biblijnych. Rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek 27 czerwca wspólną modlitwą jutrzni, a zakończyły we wtorek 28 czerwca koronką do Miłosierdzia Bożego. Jak powiedział prowadzący rekolekcje dla katechetów ks. Marcin Modrzyński: „doświadczyliśmy mocy słowa, poprzez uzdrowienie wewnętrzne, gdy Bóg przychodził z pokojem do naszych serc, dawał pokój, radość, pozwalał odnaleźć sens posługi i na nowo rozpalić w sobie gorliwość do głoszenia. Był to piękny czas w rodzinnej atmosferze spędzony wokół Jezusa w Eucharystii, na adoracji i w Jego słowie”.

To jeszcze nie koniec oferty rekolekcyjnej dla katechetów. Już 1 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa katechetów wyruszy do Częstochowy, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę.

29 czerwca 2022