Rekolekcje dla małżeństw
Zapraszamy małżonków na rekolekcje małżeńskie. Pierwsze, przygotowane przez grupę małżonków wraz z ks. Przemysławem Kwiatkowskim, odbędą się w dniach 13-15 kwietnia w Olsztynie k. Częstochowy. Drugie organizują „Spotkania Małżeńskie” w dniach 20-22 kwietnia w gnieźnieńskim CEF.
„Oto Oblubieniec”, 13-15 kwietnia, Olsztyn k. Częstochowy
Program rekolekcji jest bogaty i bierze swój początek w teologii ciała św. Jana Pawła II. W momencie ślubu każda para otrzymuje nową tożsamość, która sprawia, że jesteśmy widzialnym obrazem Boga. Nie dla wszystkich jednak jest jasne, w jaki sposób tą nową tożsamość przeżywać. Najczęściej w życiu codziennym przeżywamy trudności i zmagania, zapominając o darze otrzymanym w momencie zaślubin. Celem rekolekcji „Oto Oblubieniec” jest pokazanie istoty małżeństwa i tego czym jest tożsamość chrześcijańskich małżonków. Codzienność stawia przed nami wiele wyzwań i nie zawsze potrafimy żyć prawdą o naszym niezwykłym posłannictwie, ale Duch Święty wlany w małżonków w momencie zaślubin czyni nas zdolnymi do miłości na podobieństwo Boga i do rozwijania otrzymanej łaski.
Więcej o rekolekcjach >>> TUTAJ i na Facebooku
Rekolekcje według programu Spotkań Małżeńskich, 20-22 kwietnia, CEF Gniezno
Często na Spotkania Małżeńskie trafiają ludzie „ubodzy w miłość”. Często są to osoby nie potrafiące poradzić sobie z podstawowymi problemami relacji. Przeżywają głód miłości. Niejednokrotnie ich drogi życiowe skomplikowały się tak dalece, że sami nazywają siebie bankrutami życiowymi. Staramy się, dopomóc im, pokazując im konkretną drogę pogłębiania lub odbudowania relacji poprzez osobiste świadectwo dialogu w naszych małżeństwach. Niektórzy z nich, dzięki łasce Bożej, działającej poprzez proponowaną metodę dialogu, odzyskują bogactwo pierwotnej miłości w swoich małżeństwach.
Na rekolekcje dla małżeństw Spotkań Małżeńskich przyjeżdżają ludzie w różnym wieku, o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowania religijnego, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Na weekend mogą przyjeżdżać zarówno tzw. „dobre małżeństwa” jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, często będące nawet na etapie rozmów o rozwodzie. Program jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości, oparty jest na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii.
Więcej informacji >>> TUTAJ