Rekolekcje dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo małżeństw i rodzin

W dniach 1-3 marca w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym w Powidzu odbyły się zorganizowane przez Referat Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin rekolekcje wielkopostne. Przebiegały one pod opieką ks. Huberta Wiśniewskiego, a tematem przewodnim była „obecność” oraz poszukiwanie dróg bliskości względem samego siebie, drugiego człowieka i Boga. W procesie ludzkiego doświadczania istotną rolę odgrywają dwa poziomy „ja” – „ja-cielesne” i „ja-refleksyjne”, czyli doświadczanie poprzez zmysły i wewnętrzne nadawanie znaczeń naszym doświadczeniem. Mając świadomość, że ludzkie serca zostały stworzone do relacji i miłości, uczestnicy rekolekcji mieli okazję przyjrzeć się jakości swoich relacji, reakcjom zmysłowym i poruszeniom wewnętrznym – na poziomie intelektualnym, fizycznym, psychicznym i duchowym. Poza konferencjami ks. Wiśniewskiego, była okazja do wzięcia udziału w treningu relaksacyjnym oraz warsztatach dotyczących zmysłowości prowadzonych przez psycholog Ewę Przybylską-Mielcarek. Codzienna modlitwa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliły zatrzymać się moment i zwrócić serca ku Bogu.

5 marca 2024