Rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła

W dniach 7-9 października 2022 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła. Do Gniezna przyjechało 20 małżeństw z archidiecezji gdańskiej, gnieźnieńskiej, warmińskiej oraz diecezji bydgoskiej, elbląskiej, pelplińskiej, toruńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz ze Sztokholmu.

Rekolekcje prowadzone przez ks. Huberta Wiśniewskiego wraz z Dorotą i Jackiem Skowrońskimi pozwoliły nowym parom rejonowym spojrzeć na swoją posługę jako odpowiedzialność za zachowanie charyzmatu i jedności Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło-Życie, za formację i sprawy organizacyjne.

Dzięki poszczególnym punktom programu rekolekcyjnego małżonkowie Domowego Kościoła mogli doświadczyć, że podejmowana przez nich służba na rzecz innych małżeństw formujących się w Domowym Kościele może dawać wiele radości, jeśli jest zakorzeniona w Jezusie Chrystusie, a różnorodność sytuacji, z którymi się spotykają wśród powierzonych sobie małżeństw pozwala na częste stosowanie praktyki towarzyszenia, do której zachęca papież Franciszek.

Domowy Kościół to wspólnota rodzinna działająca w ramach Ruchu Światło-Życie, w której formują się małżeństwa sakramentalne, założona przez Czcigodnego Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W archidiecezji gnieźnieńskiej w Domowym Kościele formuje się prawie 200 małżeństw. Więcej informacji o Domowym Kościele można przeczytać na stronach: dk.oaza.pl oraz gniezno.oaza.pl

12 października 2022