Rekolekcje doradców życia małżeńskiego i rodzinnego

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się w dniach 22-24 marca wielkopostne rekolekcje dla doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Skupieniu przyświecało hasło „W dialogu z Bogiem i człowiekiem”.

Do Rościnna przyjechało 45 doradców z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. Rytm dnia wyznaczały stałe punkty – Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja oraz rozważanie Słowa Bożego. Był też czas na indywidualne ćwiczenia duchowe. Skupienie prowadził ks. Adam Bajorski, misjonarz Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego. Oprócz wsłuchiwania się w rekolekcyjne nauki uczestnicy mieli również okazję podzielić się doświadczeniem dotyczącym obecności Boga w życiu małżeńskim i rodzinnym oraz opierającym się na tej obecności dialogu, który jest jedynym skutecznym narzędziem rozwiązywania pojawiających się problemów i trudności. Rekolekcje zorganizował Referat Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Fot. T. Niewiadomska

28 marca 2019