Rekolekcje kapłańskie

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie zakończyły się 24 sierpnia 2023 rekolekcje kapłańskie, których mottem przewodnim były słowa z Listu św. Pawła Apostoła: „Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć to zysk” (Flp 1, 21). W rozpoczętym w poniedziałek skupieniu uczestniczyło dwudziestu kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej. Rekolekcje prowadził ks. Jakub Szałek, prezbiter diecezji bydgoskiej, pochodzący z archidiecezji gnieźnieńskiej, który od roku 2005 jest misjonarzem w Czadzie w środkowej Afryce. Mszy św. na zakończenie rekolekcji przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Rekolekcje prowadziły do uznania i doświadczenia osobistej modlitwy jako źródła wewnętrznego odrodzenia, drogi do odnalezienia mocy Boga pośród różnych zmagań i owocności posługi kapłańskiej. Rekolekcyjne przesłanie bogate było w odniesienia do słowa Bożego, doświadczeń z misji i realiów życia kapłańskiego zarówno w Czadzie, jak i w Polsce. Wiara katolików krajów afrykańskich ujawnia się jako mocny znak również dla nas.

24 sierpnia 2023