Rekolekcje organistów AG

Doroczny dzień skupienia organistów archidiecezji gnieźnieńskiej zgromadził muzyków kościelnych w pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Rozważania rekolekcyjne poprowadził ks. dr Remigiusz Malewicz, wykładowca homiletyki w PWSD w Gnieźnie.

Organiści uczestniczyli również w warsztatach muzyczno-liturgicznych pt. „Bogurodzica” – „Patrium carmen” jako zabytek muzyczny i literacki naszych dziejów, poprowadzonych przez ks. dr. Dariusza Sobczaka, dyrektora Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podczas dnia skupienia odprawiono jutrznię i nabożeństwo pokutne wraz z sakramentem spowiedzi, zaś na zakończenie odbyła się Msza św. sprawowana w intencjach organistów uczestniczących w spotkaniu oraz za zmarłych organistów. Wraz z ks. Sobczakiem i ks. Malewiczem Eucharystię koncelebrował  ks. kan. Ryszard Figiel.

4 marca 2020