Rekolekcje przed Nawiedzeniem – konferencja 4

Kiedy modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko” to Bóg nas prowadzi, żebyśmy uciekali się do Niej, do serca Maryi. Matka Boża w Fatimie powiedziała, że w moim niepokalanym sercu przygotował Bóg schronienie dla świata. Ona chce, żebyśmy schronili się w Jej sercu – mówi ks. Marcin Modrzyński w czwartej konferencji rekolekcyjnej przed nawiedzeniem Matki Bożej w archidiecezji gnieźnieńskiej.

„Każdy z nas na swój sposób ucieka, a Bóg mówi, uciekaj się do Niej. I kiedy uciekamy się do Maryi, gdy ona staje się naszym miastem ucieczki, wtedy widzę, że w Niej odzyskujemy na nowo życie Boże, Ona jest przestrzenią, w której zaczynam żyć 24 godziny na dobę, razem z nią. Peregrynacja, którą będziemy przezywać, to jest szczególny moment, by przychodząc do kościoła, spotykają się z Maryją, zaprosić ją do własnego życia, żeby powiedzieć, dzisiaj do Ciebie chcę się uciekać. Jak św. Jan Paweł II, kiedy umarła jego mama powiedział do Maryi: teraz Ty będziesz moją mamą”.

4 konferencja „Maryja miasto ucieczki”
ks. Marcin Modrzyński o Bogu, który w Maryi dał nam ucieczkę.

Nowy odcinek w kolejne soboty Wielkiego Postu

Wszystkie konferencje dostępne na playliście YouTube >>> TUTAJ

Hodegetria

„Oto Matka twoja” – rekolekcje online przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej