Rekolekcje przed nawiedzeniem – w kolejne soboty Wielkiego Postu

W najbliższa sobotę 5 marca na stronie archidiecezjalnej i archidiecezjalnym Facebooku rozpocznie się cykl rekolekcji online przygotowujących do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Konferencje prowadzą ks. Marcin Modrzyński i o. Paweł Subik OSPPE. Nowe odcinki w każdą kolejną sobotę Wielkiego Postu. Zapraszamy.

„Rekolekcje mają nas otworzyć na przybycie Matki Bożej, na Jej potężną łaskę, na Jej potężne działanie, mają otworzyć na oścież drzwi w naszych domach” – mówi o. Subik.

„Matka Boża nie tylko przybędzie do naszych parafii w Obrazie Jasnogórskim, zresztą to nie jest tylko Obraz. To jest ikona, a ikona uobecnia tego, kogo przedstawia, więc przyjdzie sama Ona, nasza Królowa” – dopowiada ks. Modrzyński.

Konferencje nagrane zostały na Jasnej Górze – łącznie pięć około 10-minutowych odcinków.

1 konferencja – „Twojemu domowi świętość przystoi”- o. Paweł Subik – O Bogu, który jest obecny nie tylko w świątyni, ale przychodzi do nas w Maryi i odnawia świątynie, którą my jesteśmy.

2 konferencja – „Tajemnica Zwiastowania” – ks. Marcin Modrzyński – O Bogu, który przynosi do Maryi niezwykłą obietnicę, a Ona odpowiada Mu z całą hojnością i uczy nas, jak możemy stworzyć w naszym życiu przestrzeń dla działania Boga.

3 konferencja – „Między milczeniem a ciszą” o. Paweł Subik – O Bogu, który przemawia w ciszy i zaprasza nas do postawy milczenia i zasłuchania.

4 konferencja – „Maryja miasto ucieczki” ks. Marcin Modrzyński – O Bogu, który w Maryi dał nam ucieczkę.

5 konferencja – „ Kana – Zróbcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie” o. Paweł i ks. Marcin – O Bogu, który chce żebyśmy z Maryją przeżywali naszą codzienność.

Rekolekcje to projekt przygotowany przez inicjatywę „Hodegetria”, stworzoną we współpracy z paulinami przez Adama Senderowskiego, który współdziałał przy organizacji wielu inicjatyw zarówno na szczeblu lokalnym, jak i diecezjalnym. Jest m.in. organizatorem „Solannowego Uwielbienia” w Inowrocławiu.  Obecny projekt „Hodegetria” ma w jego życiu szczególne, osobiste znaczenie.

„Trzy lata temu, przez doświadczenie choroby, powierzyłem się całkowicie Maryi. Na przestrzeni tych lat poznałem ludzi i doświadczyłem Jej potężnego orędownictwa, które doprowadziło mnie do tego, że powstało to dzieło. Hodegetria z greki znaczy «Wskazująca Drogę do Zbawienia». To Maryja wytyczyła mi kierunek w poszukiwaniu drogi prowadzącej do prawdziwego szczęścia.  Mam w swoim sercu pragnienie, żeby nasze publikacje, filmy, muzyka i rekolekcje, które tworzymy, prowadziły do Serca Maryi. Wówczas Miriam z Nazaretu pomoże odnaleźć święte miejsce w naszych sercach i odsłoni tajemnicę wielkości człowieczeństwa i bezwarunkowej miłości Boga do ludzi” – mówi Adam Senderowski.

Już dziś zapraszamy do korzystania i duchowego wzrastania. Kolejne odcinki w każdą sobotę Wielkiego Postu na www.archidiecezja.pl, YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej i archidiecezjalnym Facebooku.

B. Kruszyk
video: Hodegetria