Rekolekcje Zespołów Pastoralnych

W Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie swoje rekolekcje adwentowe przeżyli członkowie zespołów pastoralnych prowadzących katechezy dla narzeczonych. Przypomnijmy, według zmienionych trzy lata temu zasad katechezy te adresowane są wyłącznie do par, które podjęły już decyzję o ślubie.

W rekolekcjach uczestniczyło 30 osób, głównie małżonków zaangażowanych w ruchy prorodzinne – Domowy Kościół i Szensztad oraz parafialni doradcy życia małżeńskiego i rodzinnego. Od strony duchowej rekolektantom towarzyszył diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Hubert Wiśniewski. Warsztaty poprowadziła Aleksandra M. Gil z Fundacji „Głos dla życia”. Nie zabrakło też dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

Trzy lata temu wraz z Adwentem weszła w życie nowa instrukcja duszpasterska regulująca zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa w archidiecezji gnieźnieńskiej. Według nowych zasad katechezy przedmałżeńskie adresowane są wyłącznie do narzeczonych, którzy podjęli już decyzję o ślubie. Na przygotowanie składa się cykl katechez obejmujący minimum sześć cotygodniowych spotkań, które prowadzą duszpasterze oraz osoby świeckie: małżonkowie i specjaliści, dzieląc się z narzeczonymi nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale i świadectwem małżeńskiej wierności.

Terminarz katechez przedmałżeńskich organizowanych w archidiecezji gnieźnieńskiej wraz z formularzem zapisów dostępny jest na stronie narzeczeni.archidiecezja.pl

Fot. Duszpasterstwo Rodzin

2 grudnia 2019