Relikwie bł. Mariana Skrzypczaka dla gnieźnieńskiego Karmelu

Do kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie wprowadzono w niedzielę 13 października relikwie błogosławionego ks. Mariana Skrzypczaka, męczennika II wojny światowej. Siostry karmelitanki otrzymały je 5 października, podczas uroczystości ku czci kapłana w Archidiecezjalnym Sanktuarium Kapłanów Męczenników w Płonkowie. Relikwie odebrali i przekazali mniszkom klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy w uroczystości uczestniczyli razem z rektorem seminarium duchownego ks. Tomaszem Krzysztofiakiem. Mszy św. w klasztornej kaplicy przewodniczył ks. Piotr Bulanda CSMA, proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala, na której terenie leży klasztor karmelitanek bosych.

Razem z siostrami karmelitankami relikwie bł. ks. Mariana Skrzypczaka otrzymały parafie pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rojewicach i pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu oraz Zakon Rycerski Świątyni Jerozolimskiej.

13 października 2024