Relikwie bł. rodziny Ulmów w Barcinie i Żninie

W poniedziałek 11 grudnia relikwie bł. rodziny Ulmów nawiedziły parafię pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie oraz żnińską parafię pw. NMP Królowej Polski. W Żninie nawiedziły również wspólnotę sióstr służebniczek oraz parafie pw. św. Floriana i pw. św. Marcina.

Do Barcina relikwie bł. rodziny Ulmów przybyły ze Strzelna i w miejscowej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego były obecne do godzin wieczornych. Przez całe popołudnie trwało przy nich czuwanie najpierw osób starszych, potem dzieci, a następnie zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP z hufców województwa kujawsko-pomorskiego, dla których Mszę św. odprawił dziekan barciński i proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Talaczyński. Wieczorem sprawowana była Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, a następnie modlitwa uwielbieniowa z udziałem małżeństw i rodzin. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem relikwie zostały przewiezione do Żnina, gdzie w kościele pw. NMP Królowej Polski sprawowana była Msza św. z udziałem małżeństw i rodzin. Eucharystii przewodniczył wicedziekan żniński ks. Sławomir Rydz, a koncelebrowali ją kapłani żnińskich parafii z ks. kan. Tadeuszem Nowakiem, dziekanem dekanatu żnińskiego na czele. Na zakończenie Mszy św. małżonkowie i rodziny miały możliwość uczcić relikwie i otrzymały specjalne błogosławieństwo. Po całonocnym czuwaniu w kaplicy sióstr służebniczek relikwie zostały przewiezione do kościoła pw. św. Floriana, gdzie rano celebrowana była Msza św. w intencji małżeństw i rodzin. Następnie za wstawiennictwem bł. Ulmów modlili się (ponownie w kościele NMP Królowej Polski) uczniowie żnińskich szkół podstawowych i średnich. Ostatnią żnińską stacją na pielgrzymkowym szlaku była parafia pw. św. Marcina, gdzie również modlono się w intencji małżeństw i rodzin. Po pożegnaniu relikwie zostały przewiezione do Wągrowca, gdzie będą obecne do 13 grudnia.

Fot. FB parafia Barcin, parafie Żnin
12 grudnia 2023