Relikwie bł. rodziny Ulmów w Strzelnie

Peregrynujące po archidiecezji gnieźnieńskiej relikwie bł. rodziny Ulmów opuściły w niedzielę 10 grudnia Inowrocław i zostały przewiezione do parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie, gdzie w procesji i w asyście orkiestry zostały wprowadzone do kościoła parafialnego. Do północy przy relikwiach trwało czuwanie wiernych modlących się zarówno indywidualnie, jak i we wspólnocie m.in. rolników, Kół Gospodyń Wiejskich, Żywego Różańca, par i małżeństw niesakramentalnych. W niedzielę sprawowana była także Msza św. w intencji młodzieży, a w poniedziałek rano jutrznia w intencji powołań kapłańskich. Przy relikwiach modlili się również mundurowi, dzieci szkolne oraz parafialnie okolicznych parafii. W południe Mszy św. w intencji rodzin przewodniczył ks. Hubert Wiśniewski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Po nabożeństwie pożegnania relikwie zostały przeniesione na Rynek i przekazane przedstawicielom parafii pw. św. Maksymiliana w Barcinie, gdzie pozostaną do 12 grudnia.

Programy pobytu relikwii w parafiach >>> TUTAJ

Fot. FB parafia Strzelno