Relikwie bł. rodziny Ulmów w Witkowie i Gnieźnie

Po blisko tygodniowej peregrynacji relikwie bł. rodziny Ulmów przybyły do Gniezna nawiedzając w drodze parafię pw. św. Mikołaja w Witkowie. Relikwie przywiezione zostały do Witkowa przez Rycerzy Kolumba w asyście Policji i Straży Pożarnej. Po wprowadzeniu do kościoła i Apelu Jasnogórskim rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów dekanatu pod przewodnictwem dziekana ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego. Przy relikwiach ustawiono skrzynki z „jabłkami od Ulmów” – dla każdego małżeństwa. Jabłka jak te z drzew szczepionych przez Józefa, może zrywane przez dzieci, może układane w koszu przez Wiktorię?

Do Gniezna relikwie bł. rodziny Ulmów dotarły 15 grudnia, a nawiedzenie rozpoczęło się od Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. kan. Maciej Olczyk. Popołudniu relikwie przewieziono do kościoła ojców franciszkanów, a następnie do klasztoru sióstr karmelitanek bosych.

W sobotę 16 grudnia od 8.30 czuwanie przy relikwiach trwać będzie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. O 12.00 w katedrze gnieźnieńskiej rozpocznie się uroczysta Mszę św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, podczas której będzie miało miejsce zawierzenie rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej rodziny Ulmów. Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.

Transmisja Mszy św. na zakończenie peregrynacji relikwii bł. rodziny Ulmów >>> TUTAJ

Fot. FB Witkowo, ADKS
15 grudnia 2023