Relikwie bł. rodziny Ulmów we Wrześni i Słupcy

Parafia pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni oraz parafia pw. św. Wawrzyńca w Słupcy były kolejnymi stacjami peregrynacji relikwii bł. rodziny Ulmów w archidiecezji gnieźnieńskiej. Nawiedzenie odbyło się tam w dniach 13 i 14 grudnia.

Pobyt relikwii we Wrześni rozpoczął się od Mszy św. sprawowanej 13 grudnia wieczorem w kościele pw. św. Królowej Jadwigi, na zakończenie której odbyło się zawierzenie małżeństw i rodzin. Następnie przy relikwiach trwała modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie w kaplicy pw. bł. Stefana Wyszyńskiego. Rano 14 grudnia celebrowana była Msza św. na zakończenie nawiedzenia, po której relikwie przewieziono do Słupcy, gdzie w kościele pw. św. Wawrzyńca były obecne do godzin wieczornych. Podobnie jak w innych parafiach przez cały dzień trwało czuwanie modlitewne, którego punktem centralnym była Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W piątek 15 grudnia relikwie przybędą do Gniezna, nawiedzając w drodze parafię w Witkowie.

Fot. parafie Września i Słupca
14 grudnia 2023