Rodzinnie w Żninie

W parafii pw. św. Floriana w Żninie odbyło się 3 października pierwsze z cyklu spotkań formacyjnych dla parafialnych doradców życia rodzinnego. W tym roku towarzyszy im także dziękczynienie za 50-lecie istnienia struktur duszpasterstwa rodzin w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana przez diecezjalnego duszpasterza rodzin ks. kan. Franciszka Jabłońskiego. W drugiej części zaprezentowane zostały informacje bieżące nt. zespołów pastoralnych, katechez dla narzeczonych, projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” oraz rozpoczętego Studium Rodziny. Uczestnicy modlili się także w intencji małżeństw i rodzin. Wraz z doradcami życia rodzinnego w spotkaniu uczestniczyli: diecezjalna doradczyni życia rodzinnego Teresa Niewiadomska, dekanalny duszpasterz rodzin ks. Sławomir Rydz oraz doradczynie, które przez wiele lat dzieliły się swoim doświadczeniem i wiedzą w poradnictwie rodzinnym w Żninie, Rogowie i Janowcu Wielkopolskim i którym teraz za to wieloletnie, bezinteresowne zaangażowanie z serca podziękowano. Organizatorem spotkań jest Referat Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W październiku podobne odbędą się także w Margoninie, Nekli, parafii katedralnej w Gnieźnie oraz parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu.

5 października 2017