Rogowo: pożar kościoła

Spłonął dach i wieże zabytkowego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie k. Żnina. Ogień gasiło dziewiętnaście jednostek straży pożarnej ze Żnina, Inowrocławia i Bydgoszczy.

Ogień wybuchł wczesnym rankiem i szybko zajął dwie wieże i znaczną część dachu. Po blisko trzygodzinnej akcji gaśniczej został ugaszony. Pokryty dachówką drewniany dach został doszczętnie zniszczony i zawalił się na strop, ale nie runął do środka świątyni. Spaliły się także dwie wieże. Wnętrze ocalało, ale zostało zalane wodą. Z ogniem walczyło dziewiętnaście zastępów straży pożarnej ze Żnina, Inowrocławia i Bydgoszczy. Nie ma informacji o poszkodowanych. Trwa wyjaśnianie okoliczności pojawienia się ognia. Kościół w Rogowie został zbudowany w 1828 roku, a konsekrowany w 1906 roku. Zbudowano go w stylu klasycystycznym z elementami neoklasycyzmu.

Módlmy się o siły i błogosławieństwo dla posługujących w Rogowie kapłanów oraz całej wspólnoty parafialnej.

bgk KAI

30 marca 2014