Rościnno: misyjna majówka

Po raz piąty w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyła Misyjna Majówka z udziałem dzieci z ognisk i kół misyjnych działających w szkołach Gniezna, Żydowa, Ciążenia, Drążna i Szczytnik Duchownych. Spotkanie było jak zawsze okazją do dobrej zabawy, integracji i jeszcze pełniejszego poznania pracy misjonarzy świeckich, kapłanów, braci i sióstr zakonnych w najodleglejszych zakątkach świata.

W programie nie zabrakło wspólnej modlitwy. Jako, że mamy miesiąc maj, dzieci zbierały się na wieczorną modlitwę przy figurze Matki Bożej. Miały również okazję porozmawiać z misjonarzem, pośpiewać przy ognisku, a także sprawdzić wiedzę i refleks w terenowej grze misyjnej. Podczas Mszy św. celebrowanej drugiego dnia majówki młodym przyjaciołom misji zostały wręczone legitymacje członków ognisk misyjnych, a także nagrody w konkursie wiedzy misyjnej. Dzieci miały też okazję podzielić się z innymi swoim doświadczeniem i opowiedzieć: co najbardziej im się podobało i co im dało spotkanie w takim właśnie, rówieśniczym, a zarazem misyjnym gronie. Jak przyznał organizator majówki, ks. kan. Franciszek Jabłoński z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, spotkanie miało przybliżyć uczestnikom tematykę misyjną i jednocześnie zachęcić ich do modlitwy za misję i misjonarzy. „Jednym z przewodnich tematów było również posługiwanie się językami, zwłaszcza z tych krajów, gdzie pracują nasi misjonarze. Zachęcaliśmy dzieci, żeby uczyły się, doskonaliły i posługiwały językiem angielskim, bo to na pewno ułatwi im w przyszłości większe zaangażowanie w dzieło misyjne” – podkreślił ks. Jabłoński.

Fot. arch. ks. F. Jabłoński

24 maja 2019