Różaniec bez granic cd.

W sobotnią modlitwę różańcową, która trwała w całej Polsce i u jej granic włączył się także Wągrowiec i Inowrocław. Wierni z Wągrowca wyjechali do Słubic, w Inowrocławiu zaś odbyła się procesja różańcowa zakończona w bazylice pw. Imienia NMP.

Przeszło 40-osobowa wągrowiecka grupa wyjechała na przejście graniczne do Słubic. Na tamtejszym odcinku różańcowej modlitwy wzdłuż granic Polski uczestniczyło ponad 4 tysiące osób. Spotkania rozpoczęło się modlitwą i konferencją wprowadzającą, po której odbyła się Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie poszczególne grupy udały się do wyznaczonych miejsc przy granicy, by punktualnie o 14.00, w łączności ze wszystkimi, rozpocząć odmawianie Różańca. Wągrowiecka grupa modliła się wspólne z pielgrzymami z Poznania, wypraszając łaski dla naszego kraju i całego świata. W drodze powrotnej, przejeżdżając przez Świebodzin, pielgrzymi na chwilę zatrzymali się przy figurze Jezusa Chrystusa.

Różańcowa modlitwa trwała także w parafiach. W Inowrocławiu, z inicjatywy Odnowy w Duchu Świętym, zorganizowano procesję różańcową, którą zakończyła modlitwa w bazylice pw. Imienia NMP. Modlitwa wpisała się w inicjatywę „Różaniec do granic”.

Fot. arch. organizatorzy

11 października 2017