Trwa rekrutacja do seminarium

Nadal trwa proces przyjmowania kandydatów do seminarium. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem rektorem Tomaszem Krzysztofiakiem  w celu ustalenia daty spotkania (e-mail: tomkrzy2@gmail.com, tel.: +48 783 487 669).

WARUNKI PRZYJĘCIA DO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO, KANDYDATÓW POCHODZĄCYCH Z ARCHIDIECEZJI GNIEŹNIEŃSKIEJ:
1. Rozmowy z wychowawcami seminaryjnymi
2. Badania psychologiczne

DOKUMENTY PRZYJĘCIA DO SEMINARIUM
1. Własnoręcznie napisane podanie do Jego Eminencji Księdza Arcybiskupa Wojciecha
Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski
2. Świadectwo chrztu i bierzmowania
3. Życiorys napisany własnoręcznie
4. Kopia świadectwa maturalnego
5. Kopia świadectwa ukończenia szkoły średniej
6. Opinie wystawione przez Księdza Proboszcza oraz Katechetę
7. Świadectwo lekarskie o możliwości podjęcia studiów
8. Zaświadczenie o niekaralności
9. 2 fotografie legitymacyjne + wersja elektroniczna
10. Kwestionariusz personalny wypełniony podczas rozmowy z wychowawcami seminaryjnymi

W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.

22 sierpnia 2023