Ruszył cykl spotkań „Szkoła modlitwy” (video)

„Panie naucz nas modlić się” – pod takim hasłem w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „Szkoła modlitwy”. Kolejne zaplanowano na  niedzielę 18 grudnia. Już dziś zapraszamy.

Spotkanie adresowane jest do wszystkim chętnych. Pierwsze zgromadziło osoby zaangażowane w różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty działające na terenie Gniezna i okolic. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali konferencji ks. dr. Przemysława Kwiatkowskiego, rektora gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Po prelekcji rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył dyrektor centrum ks. kan. Wojciech Rzeszowski. Ostatnim punktem programu była modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Schole ŚDM oraz członków gnieźnieńskiej Odnowy w Duchu Świętym. Podczas spotkania obecnym towarzyszyła ikona „Jezus z przyjacielem”, do której odwołał się ks. Piotr Szymkowiak przypominając, że modlitwa to spotkanie z Jezusem, który chce spotkać się ze swoim przyjacielem, czyli z Tobą i ze mną.

Kolejne spotkanie z cyklu „Szkoła Modlitwy” odbędzie się 18 grudnia o godzinie 16.00. Miejsce to samo, czyli aula Centrum Edukacyjno-Formacyjnego (dawniej seminarium) przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie.

Fot. K. Bennewitz

1 grudnia 2016