ŚDM: 24/7 online czyli rodzina

W Domu pod Lasem u gnieźnieńskich sióstr pallotynek odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Cz@t ze Słowem”, przygotowujące młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej do Światowych Dni Młodzieży 2016. Tym razem tematem przewodnim była rodzina.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana przez ks. Marcina Holaka z gnieźnieńskiej parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana. Po jej zakończeniu młodzież wysłuchała  świadectw dwóch rodzin: Kariny i Krzysztofa Nowickich, którzy przyjechali z córką Martą oraz Joanny i Alfreda Tefelskich, którym towarzyszyli synowie Józef i Stefan. Małżonkowie mówili o tym, jak Bóg kierował historiami ich poznania się, tworzenia związku oraz życia małżeńskiego.

Kolejna część spotkania poświęcona była sprawom bieżącym. Zaprezentowano logo archidiecezji gnieźnieńskiej, która na czas Światowych Dni Młodzieży przyjmie nazwę Jordan, jako nawiązanie do historycznego aktu chrztu w 966 roku. Poinformowano również o uruchomieniu funpage’a na Facebooku. Obecnie przygotowywane są materiały do oficjalnego informatora polskich diecezji, który od Niedzieli Palmowej  udostępniony będzie w Rzymie w trzech językach: polskim, włoskim i angielskim. Zgromadzonych w Gnieźnie zaproszono także na Dni Skupienia – rekolekcje według programu dnia znanego z Taizé, które odbędą się w dniach 7-9 marca w Domu Sióstr Pallotynek pod hasłem ,,Nazwałem was przyjaciółmi.”(J 15, 15). Ostatnim akcentem spotkania była praca w grupkach. Młodzi zastanawiali się w jaki sposób można przyjąć pielgrzymów, którzy w 2016 roku dotrą do naszej archidiecezji z całego świata.

Spotkanie zorganizowali: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Wiosło”, Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” oraz Siostry Pallotynki. Pomocą sakramentalną w konfesjonale po raz kolejny służył ks. Daniel Zientara z Kiszkowa. Kolejny „Cz@t ze Słowem” odbędzie się 16 marca od godz. 14.00 w dobrze już znanym Domu pod Lasem.

Fot. M. Wiśniewska

17 lutego 2014