ŚDM Lizbona – TRANSMISJE w TVP

W związku z 37. Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie Telewizja Polska przygotowała specjalną ramówkę, która umożliwi widzom wspólne przeżywanie spotkania z papieżem Franciszkiem. W programie m.in. transmisja drogi krzyżowej, czuwania modlitewnego oraz Mszy świętej posłania.

W piątek 4 sierpnia od godz. 19.00 w TVP3, TVP Polonia i aplikacji TVP GO transmisja nabożeństwa drogi krzyżowej.

W sobotę 5 sierpnia w Dwójce oraz w TVP GO specjalne wydanie „Studia Raban” z Lizbony – relacje z ŚDM przedstawią Katarzyna Szlonzak i Michał „Pax” Bukowski, a od godz. 21.30 na antenie TVP3, TVP Polonia oraz w aplikacji mobilnej TVP GO czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym w „Parque Tejo”. W trakcie czuwania papież Franciszek przemówi do młodych. W specjalnie przygotowanym studiu zaproszeni goście – organizatorzy poprzednich Światowych Dni Młodzieży, uczestnicy oraz osoby, które wygłoszą świadectwa – opowiedzą o swoich doświadczeniach ze spotkań, w których brali udział.

W niedzielę 6 sierpnia o godz. 9.30 w TVP1, TVP Polonia i aplikacji TVP GO wydanie specjalne programu „Między ziemią a niebem”, po którym od godz. 10.00 będzie transmitowana na zakończenie ŚDM Msza święta posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się Anioł Pański, a także ogłoszony zostanie gospodarz kolejnych ŚDM.

4 sierpnia 2023