ŚDM: rewizyta

Czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Chodzieży, Murowanej Gośliny i okolic odpowiedziała na zaproszenie Czechów i w dniach 24-28 sierpnia pojechała z rewizytą po ŚDM do Pragi. Młodzi spotkali się nie tylko z rówieśnikami, ale także z Prymasem Czech.

W czasie kilkudniowego pobytu młodzież wzięła udział w przygotowanej z myślą o nich grze miejskiej, która w przyjemny i zarazem interesujący sposób pozwoliła im zwiedzić to piękne miasto. Gościnni gospodarze zadbali także o to, by wszyscy dobrze się bawili i odkryli w sobie nowe talenty. Podczas warsztatów młodzież uczyła sie strzelać z łuku, wycinać krzyżyki z drewna, przygotowywać obrazki w drewnie i malować pamiątkowe torby. Nie zabrakło też zająć sportowych i muzycznych. Niezapomnianą atrakcją dla wszystkich była gra w piłkę nożną w dmuchanych gumowych kulach tzw. BumperBalls.

Młodzież spotkała się także z Prymasem Czech kard. Dominikiem Duką oraz uczestniczyła w Mszy św. w praskiej katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha. Odwiedziła również zakon benedyktyński w Brzewnowie założony przez patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Ponadto miała okazję wysłuchać wykładu dominikanina o. Hieronima Kaczmarka, przeora polskiej parafii w Pradze, pt. „Kościół i wiara po czesku”. Każdy dzień rozpoczynał się Eucharystią, a kończył wspólną międzynarodową modlitwą w kościele pw. św. Jakuba Większego. Duchowymi przewodnikami grupy oraz organizatorami wyjazdu byli ks. Michał Szalaty oraz ks. Łukasz Abram.

4 września 2017