Siostra na medal

Elżbietanka s. Marietta Łakomska, od 2012 roku przełożona w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie, została uhonorowana przez abp. Wojciecha Polaka medalem „Zasłużony dla archidiecezji gnieźnieńskiej”. Prymas Polski wręczył wyróżnienie 27 kwietnia, po Mszy św. sprawowanej w kaplicy ADKS.
Siostra Marietta otrzymała je wraz z podziękowaniem za wieloletnią, pełną oddania, cierpliwości i serca troskę o kapłanów seniorów. Jak sama mówi, to więcej niż obowiązki. To wypełnienie przykazania miłości w myśl słów Jezusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Siostra Marietta Łakomska urodziła się 15 czerwca 1956 roku w Lesznie. Po ukończeniu Technikum Odzieżowego wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Pierwszą profesję zakonną złożyła w 1979 roku. Śluby wieczyste w 1984. Ukończyła również Studium Katechetyczne w Poznaniu. Pracowała jako katechetka w Jarocinie i Odolanowie. Następnie ukończyła studia w zakresie teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez 20 lat, od 1988 do 2008 roku, pełniła posługę mistrzyni nowicjatu, którą łączyła przez dwie kadencje z posługą w zarządzie prowincji poznańskiej zgromadzenia elżbietanek. Przed przyjazdem do Gniezna była przełożoną w klasztorze w Lesznie. Od 1 marca 2012 roku jest przełożoną w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

Fot. ADKS
28 kwietnia 2021