Skoki: błogosławieństwo „Młodych Franciszkanów”

W niedzielę 23 czerwca wspólnota „Młodzi Franciszkanie” została uroczyście pobłogosławiona przez księdza kanonika Karola Kaczora, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Skokach. Grupa ta powstała w listopadzie ubiegłego roku z inicjatywy katechetki Elżbiety Chojnackiej, która dostrzegła potrzebę stworzenia wspólnoty dla dzieci i młodzieży pragnących, na wzór św. Franciszka z Asyżu, radośnie posługiwać w parafialnym kościele.

Nazwa „Młodzi Franciszkanie” została zaczerpnięta z minionego adwentu, który przebiegał pod hasłem „Franciszkowy plac budowy”. W trakcie tego okresu dzieci i młodzież poznawały życie i naukę św. Franciszka, co zainspirowało do stworzenia stałej grupy, skupiającej młodych ludzi chcących w duchu radości i miłości służyć w parafii.

Podczas Mszy św. dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe zaświadczenia o włączeniu do wspólnoty, długopisy z grawerem oraz medaliony z wizerunkiem św. Franciszka. Upominki te wręczyli proboszcz parafii ks. Karol Kaczor oraz wikariusz ks. Tomasz Mrug. Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

23 czerwca 2024