Skoki, Gniezno: czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego (27 maja) w parafii pw. św. Mikołaja w Skokach odbyło się czuwanie modlitewne połączone z konferencją wygłoszoną przez ks. Bartosza Golnika oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Dary Ducha Świętego wypraszali parafianie wraz ze wspólnotą „Przebudzenie”. Czuwanie zakończyła Msza św. koncelebrowana o 22.00 przez obecnych księży: proboszcza ks. Karola Kaczora, ks. Bartosza Golnika, ks. Krzysztofa Burwiela oraz ks. Tomasza Mruga. Po Eucharystii wierni zostali zaproszeni do salki parafialnej na wspólną agapę. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Obdarowani”.

Czuwanie modlitewne w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbyło się również w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego na gnieźnieńskich Winiarach. Modlitwie towarzyszyła hasło: „Wierzę w Ducha Świętego”. Spotkanie prowadził ks. Krzysztof Szkopek. Obecny był również ks. Jarosław Wesołowski. Na zakończenie uczestnicy otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Skoki: tekst A. Borczykowska, fot. Ł. Ogórkiewicz
Gniezno: fot. LSO Radzym