Skupienie młodych

„Wola Boża jest naszym szczęściem!” – odpowiadając na to wezwanie młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w czwarty weekend Wielkiego Postu w Dniach Skupienia przygotowujących ich do dobrego przeżycia świąt paschalnych. Młodym towarzyszył abp Wojciech Polak.

Od 13 do 15 marca blisko 40 młodych ludzi z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej, wpatrując się w łaskami słynącą figurę Pani Kujaw, uczyło się jak wypełniać wolę Bożą w swoim życiu. Spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór Drogą Krzyżową i adoracją krzyża. Był to również czas refleksji i spotkania z Chrystusem w sakramencie pokuty. Sobotę – dzień maryjny, rozpoczęły Godzinki. Później młodzi prowadzeni przez ks. Piotra Szymkowiaka odkrywali na nowo modlitwę różańcową, która – jak przypomniał kapłan – jest realnym spotkaniem z Chrystusem. Centrum dnia stanowiła Eucharystia ze wspólnotą parafialną, poprzedzona nabożeństwem do Matki Bożej Markowickiej. Podczas gdy uczestnicy spotkania zwiedzali sanktuarium odwiedził ich niespodziewany gość – abp Wojciech Polak. Niezwykle poruszające było także dla młodych spotkanie z przedstawicielami wspólnoty „Skandal Krzyża”. Świadectwo brata Rafała pokazało, że mimo zakrętów życiowych możliwe jest radosne odkrywanie woli Bożej. Dzień zakończyło spotkanie nt. przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i wspólne plecenie dziesiątek różańca. Niedzielę rozpoczęła modlitwa ze śpiewami z Taizé. Spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim uświadomiło im, że mimo trudności i problemów możliwe jest aktywne świadczenie o miłosierdziu Pana. Zwieńczeniem Dni Skupienia była Msza św., po której młodzi rozjechali się do swoich parafii. Spotkanie zorganizowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Wiosło” przygotowało młodych do przyjęcia woli Bożej w ich życiu i radosnego świadczenia o miłości Chrystusa.

Fot. J. Sobecki

15 marca 2015