Skupienie Żywego Różańca

Stu siedemdziesięciu członków Żywego Różańca z osiemnastu parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło w Gnieźnie w wielkopostnym dniu skupienia. Spotkania odbyły się także w Markowicach, Słupcy i Rościnnie. W tym ostatnim spotkali się przedstawiciele wągrowieckiej parafii farnej, parafii w Wapnie, Skokach, Lechlinie, Margoninie i obu parafii chodzieskich. Spotkanie prowadził ks. Julian Wawrzyniak. W programie gnieźnieńskiego spotkania znalazły się m.in. katecheza w oparciu o najnowszą adhortację papieża Franciszka Christus vivit, posłanie, wspólna modlitwa różańcowa i Msza święta. Moderator diecezjalny Żywego Różańca ks. dr hab. Franciszek Jabłoński już dziś zaprasza wszystkich członków na diecezjalne spotkanie, które odbędzie się 19 października w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.

15 kwietnia 2019