Słaboszewo pierwszemu proboszczowi

24 września 1939 roku na Świerkówcu k. Mogilna rozstrzelany został ks. Zenon Niziółkiewicz, pierwszy proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie. Parafianie zachowują to wydarzenie w pamięci i co roku, tego właśnie dnia, modlą się za zamordowanego kapłana.

Mszy św. sprawowanej w czwartek w kościele parafialnym przewodniczył ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz parafii w Długiej Goślinie. Eucharystię koncelebrowali: ks. Sławomir Hekiert, duszpasterz miejscowej wspólnoty parafialnej oraz ks. Huber Nowak z sąsiedniego Szczepanowa, gdzie pamięć o pomordowanych w czasie II wojny światowej kapłanach i mieszkańcach wsi również została uczczona. Po wspólnej modlitwie parafianie i przedstawiciele władz przeszli na cmentarz, gdzie na grobie ks. Niziółkiewicza złożono kwiaty.

W sobotę, w ramach Dni Pamięci Męczenników, odbędzie się pierwszy Rajd Męczenników. Uczestnicy trzema różnymi trasami wyruszą ze Szczepanowa, aby przy grobie ks. Zenona Niziółkiewicza w Słaboszewie uczcić świadectwo tych, którzy za wiarę i Ojczyznę oddali życie.

25 września 2015